top of page

Program

W Żłobku MAŁY MIŚ stworzyliśmy przestrzeń umożliwiającą  wsparcie rozwoju indywidualnego każdego dziecka, jak również możliwość nauki kompetencji społecznych, niezbędnych w kontaktach z innymi dziećmi, jak i do życia wśród innych dorosłych.

W swojej pracy opieramy się o metodę M.Montessori oraz metodę W.Sherborne.

I. WSPIERAMY, UCZYMY I ROZWIJAMY 

  • samodzielność w jedzeniu, ubieraniu się, zabawie

  • samokontrolę, umiejętność czekania na swoją kolejkę, 

  • współdziałanie i wzajemną pomoc w grupie 

  • czerpanie satysfakcji z kreatywnego działania

  • konsekwencję i elastyczność w działaniu

  • autorefleksyjność

  • aktywność podczas nudy

  • wiarę we własne możliwości 

  • doświadczanie sukcesów w realizacji swoich pomysłów

  • rozwój poprzez ruch 

   

DBAMY I POMAGAMY: 

  • dbamy o prawidłową postawę nauki chodzenia w przypadku niemowląt

  • rozwój małej i dużej motoryki

  • odpieluchowujemy i uczymy treningu czystości 

  • wspieramy rozwój zmysłów: słuchu, wzoru, smaku, dotyku, węchu 

  • wpływamy na rozwój mowy - codziennie ćwiczenia logopedyczne 

  • pomagamy zapomnieć o smoczku i butelce

  • wsparcie fizjoterapeutyczne

  • nadzór psychologiczny nad rozwojem psychoruchowym

sala zabaw 85m2

Trwa rekrutacja
na rok 2024/2025

 

hände-bunt-scaled.jpg

Dzięki zajęciom SENSOPLASTYKI stymulujemy receptory, ZMYSŁY i wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” się myśli i sprawniej przebiegają wszystkie procesy analizowania otoczenia oraz przetwarzania danych w umyśle małego dziecka.

LOGORYTMIKA to metoda logopedyczna polegająca na połączeniu ćwiczeń logopedycznych z rytmiką. Daje najlepsze wsparcie w rozwoju mowy u dzieci. ŚPIEW, TANIEC, RUCH i reaktywność na bodźce, które są obecne na zajęciach stymulują rozwój mowy, wyrównują opóźnienie mowy, a także zapobiegają powstawaniu trudnych do niwelowania zaburzeń w wieku przedszkolnym.  

42203276_1046433958849435_47519443344613

Śpiew – dotlenia cały organizm, wzmacnia aparat głosowy, zwiększa pojemność płuc, rozwija klatkę piersiową, a także wyzwala naturalną potrzebę wyrażania siebie oraz koi system nerwowy. Ponadto poprawia pamięć i poszerza zakres słownictwa.

                                                                       

logorytmika-dla-maluszka.jpg

Taniec i ruch – sprzyja rozwojowi fizycznemu i psychicznemu, wzmacnia mięśnie i poprawia koordynację ruchową, poprawia postawę ciała, ćwiczy refleks, a także estetykę ruchową.

 

Reakcja na bodźce dźwiękowe – rozwija słuch oraz wrażliwość i uwagę, uczy podzielności uwagi, skupienia, szybkich reakcji i gotowości do działania oraz wyobraźnię.                                                                     

98071263_2613780512205208_11778679502673

DOGOTERAPIA – zajęcia cykliczne, wspomagające proces edukacji, w czasie których pies pełni funkcję „pomocy naukowej”. Zajęcia prowadzi pedagog z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi,  która wykorzystuje sympatię dziecka do psa i jego zainteresowanie, jako motywację do pracy nad trudnymi zagadnieniami. Dodatkowo dzieci poznają podstawowe zasady bezpiecznego kontaktu ze zwierzętami.                                                                 

TERAPIA RĘKI – wspieramy dziecko codziennymi ćwiczeniami aby poprawnie oraz precyzyjnie mogło ruszać ręką, dłonią oraz palcami. Podczas terapii ręki rozpoczynamy pracę od wzmocnienia całego ciała -motoryki dużej (ramiona, barki, kręgosłup, łokcie), a następnie skupia się na poprawie motoryki małej u dziecka (prawidłowy uchwyt, napięcie, praca nadgarstka i palców).   

INTEGRACJA SENSORYCZNA – regularne zajęcia z zakresu terapii SI, wspierające zmysły podstawowe takie jak dotyk, równowaga oraz czucie ciała, mające zasadnicze znaczenie w naszym codziennym funkcjonowaniu. Ich dobre zintegrowanie jest podstawą optymalnego rozwoju i działania pozostałych wszystkich wyższych zmysłów i umiejętności, takich jak: wzrok, słuch, mowa, umiejętność chodzenia oraz zdolność wykonywania precyzyjnych czynności, jak malowanie, pisanie.

plac zabaw 1.jpg

II. ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU- Dbamy o to, by dzieci wychodziły na plac zabaw codziennie, w zależności od pory roku od 30 min do 2h. Na dwór wychodzimy przed snem i po podwieczorku. Zapewnia to odpowiednie dotlenienie, lepszy sen, prawidłowy rozwój i wzmacnia system odpornościowy.

plac zabaw 120m2

III. DEZYNFEKCJA POMIESZCZEŃ OZONEM i UV- Ozonowanie pomieszczeń to skuteczna i nowoczesna metoda dezynfekcji i najlepszy sposób zabijania wirusów i bakterii, które są niewidoczne, ale znajdują się praktycznie wszędzie, nawet w powietrzu.

Nasza placówka jest zatem wolna od wirusów (w tym COVID-19) i bakterii, więc jest również dobra DLA ALERGIKÓW. Dodatkowo ozon nie pozostawia po sobie toksycznych produktów rozpadu,  jest ekologiczny i przyjazny środowisku, czyli BEZPIECZNY DLA DZIECI.

 

Dodatkowo zastosowana będzie dezynfekcja za pomocą lamp UV. 

monitoring.png

IV. MONITORING- Cały obiekt jest pod stałym nadzorem w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom, zarówno w sali jak i na placu zabaw. Zapis z kamer jest udostępniany rodzicom tylko w szczególnych okolicznościach.

V. ZRÓWNOWAŻONA DIETA- Posiłki dostarczane są przez  firmę cateringową specjalizującą się w żywieniu dzieci zgodnie z normami i zaleceniami, jakie w 2017 roku zaktualizował Instytut Żywności i Żywienia. Posiłki są pełnowartościowe, zdrowe, przygotowywane z produktów najwyższej jakości, kupowanych tylko u sprawdzonych dostawców, z ograniczeniem soli i cukrów, bez przetworzonych produktów. 

Dla każdego dziecka przewidzianych jest 5 posiłków + nielimitowana ilość wody ( z cytryną, mietą, syropem malinowym, herbatka) 

-śniadanie (dwuczęściowe : Różnorodne kanapki z pieczywa mieszanego + zupa mleczna, jajecznica, parówka, kasza manna) 

-II śniadanie (2 owoce dla każdego, np. 1/2 banan, 1 jabłko)  

-Zupka (z warzywami + makaron, ziemniaki, ryż + mięsko 200ml)

-Obiad + kompot (mięso/ryba 50g, węglowodany 70-100g, warzywa 50g + kompot)

-Podwieczorek/deser (Deser 180 ml -220 ml, np. kisiel, budyn, jogurt, galaretka, ciasto domowe, kasza manna z owocami)

W przypadku dzieci poniżej 1 r.ż jest możliwość przynoszenia własnych posiłków, w tym mleko matki. (Kuchnia będzie przygotowana w podgrzewacz do mleka, mikrofalówkę, lodówkę. Konieczne jest przygotowanie i opisanie pojemników).

V. ADAPTACJA- Pomagamy dzieciom i ich rodzicom przejść przez proces adaptacji w żłobku. Dostosowujemy czas przebywania dziecka na dniach adaptacyjnych do jego potrzeb. Ilość dni i czasu spędzonego w żłobku dobieramy indywidualnie do potrzeb i możliwości dzieci. 

W ramach podpisanej umowy i wpisowego jest 8 godzin do dyspozycji dla dziecka. Rozkładamy ten czas na odpowiednią dla dzieci ilość dni (np. po 2h dziennie).

JAK NAJLEPIEJ PRZYGOTOWAĆ SWOJE  DZIECKO  - SPRAWDŹ

—Pngtree—beautiful_cartoon_cute_hand
bottom of page